Warszawa: Telefon: (48) 577397099 (+48) 577397099 | Łódź: Telefon: (48) 693916686 (+48) 693916686
Czyszczenie laptopa

Laptop stał się dziś jednym z podstawowych narzędzi służących nam do pracy, nauki i rozrywki. Podobnie jak inne urządzenia elektroniczne wymaga jednak regularnego czyszczenia, nie tylko zewnętrznej obudowy, ale również wnętrza.

Dlaczego czyszczenie laptopa jest takie ważne?

 

Podczas pracy jego podzespoły nagrzewają się i wymagają chłodzenia. Powietrze do chłodzenia wnętrza laptopa pobierane jest z zewnątrz przez otwory wentylacyjne. Ale razem z powietrzem dostają się do środka różnego rodzaju zanieczyszczenia: pyłki kurzu, drobinki jedzenia, włókna tkanin, sierść zwierząt, włosy. Nagromadzone w ciągu miesięcy, a nawet lat blokują swobodny przepływ powietrza i utrudniają skuteczne chłodzenie. Wnętrze i obudowa zaczynają się zbyt mocno nagrzewać. Wentylator częściej się włącza i głośniej pracuje. Spada też wydajność laptopa. System dłużej się uruchamia, programy działają wolniej, pojawiają się problemy z prawidłowym wyświetlaniem obrazu. Laptop coraz częściej się zawiesza lub sam wyłącza.

 

Nie należy tych objawów lekceważyć. Nie tylko obniżają one komfort pracy z laptopem i powodują szybsze zużywanie się podzespołów. Mogą doprowadzić też do poważnych, a co za tym idzie kosztownych uszkodzeń procesora, karty graficznej lub płyty głównej.

Jak temu zapobiec?

 

Jedynym rozwiązaniem jest regularne i kompleksowe czyszczenie laptopa.

 

Zewnętrzną obudowę, ekran i klawiaturę możemy przy zachowaniu odpowiedniej uwagi i staranności wyczyścić sami. Czyszczenie wnętrza jest jednak bardziej skomplikowane – wymaga rozkręcenia obudowy i demontażu poszczególnych elementów. Nie mając fachowej wiedzy możemy łatwo uszkodzić delikatne podzespoły lub mieć problemy z ich ponownym podłączeniem. Dlatego czyszczenie wnętrza laptopa powinniśmy powierzyć specjalistom z serwisu komputerowego. Mają oni odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia do tego typu prac.

 

W zależności od budowy i typu laptopa w skład usługi wchodzi zazwyczaj:

  • usunięcie zanieczyszczeń, które osadziły się na podzespołach
  • czyszczenie układu chłodzenia wraz z wentylatorami
  • sprawdzenie prawidłowej pracy łożysk wentylatorów, nałożenie nowego smaru silikonowego, w razie potrzeby wymiana wadliwego wentylatora
  • wymiana pasty termoprzewodzącej
  • sprawdzenie poprawności montażu podzespołów
  • czyszczenie klawiatury, ekranu i obudowy z zewnętrz.

Jak często zlecać czyszczenie laptopa?

 

Zależy to głównie od warunków, w jakich laptop jest użytkowany. W przypadku korzystania z niego w pomieszczeniach bardzo zakurzonych lub zapylonych zalecamy czyszczenie co 6 miesięcy. Jeśli laptop używany jest codziennie w warunkach domowych – co 8-10 miesięcy. Jeśli jest używany sporadycznie wystarczy czyszczenie co 24-26 miesięcy.

 

Fachowa i regularna konserwacja zapewni nam na długi czas cichą, wydajną i bezawaryjną pracę naszego laptopa.

Serwisujemy między innymi:
Serwisujemy między innymi: DELL, HP, lenovo, SAMSUNG, FUJITSU, SONY
Polecamy:
GDATA
Wykonujemy następujące naprawy:

odzyskiwanie danych

usuwanie wirusów komputerowych

instalacja systemów Windows, Linux i Android

rozbudowa i modernizacja komputera

naprawa pilotów samochodowych

instalacja oprogramowania

naprawa laptopa po zalaniu

wymiana obudowy w komputerze

czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia

naprawa pilotów do telewizora

wymiana matrycy lcd w laptopie

naprawa układu zasilania laptopa

czyszczenie podzespołów komputerowych

wymiana dysku twardego

naprawa pilotów do bramy